Bir taraftan müşterilerimizin menfaatlerini kollamaya ve onlara en uygun sigorta teklifini götürmeye çalışırken, diğer taraftan da birlikte çalıştığımız sigorta şirketlerinin çıkarlarını düşünmek zorundayız. Bu çok hassas bir dengedir. Ancak bu dengeyi kurabilen ve sürdürebilen sigorta aracı firmalarının kaliteli olmaktan bahsetmeye hakları vardır. Şirketimiz bu konuda taviz vermeden faaliyet göstermeye çalışmaktadır.

Kaliteli olabilmenin bir diğer önemli kuralı da yasal düzenlemeler ve resmi kuruluşların çıkardığı duyuru ve talimatların sınırları içinde hareket etmektir. Bu şekilde hem şirketimizin geleceği hem de müşterilerimizin çıkarları açısından istenmeyen durumların önüne geçilmiş olmaktadır.

Kaliteli hizmet verebilmek için herşeyden önce müşterileri dinlemek ve onların beklentilerini ve ihtiyaçlarını doğru anlamak gerekir. Aksi halde istenmeyen anlaşmazlıklar yaşanması kaçınılmaz olur.

Kalite politikamızın bir diğer önemli noktası da yapılan işlemlerde müşterilerle diyaloğa önem vermektir. İşlemlerin her adımında müşterilere açık olmak, onlara bilgi vermek ve iletişimi hep canlı tutmak önem verdiğimiz bir konudur. Yanlış anlaşmaların önüne geçmek, gereksiz zaman ve güç harcamamak, ancak bu sayede olmaktadır.

Kaliteli hizmet demek hızlı, doğru, eksiksiz ve temiz bir hizmet vermek demektir. Bunu sağlamak için gerekli bilgisayar altyapısı kurulmuş ve çalıştırılmaktadır. Ancak biliyoruz ki, bilgisayar teknolojisi sürekli gelişmektedir. Hem donanım olarak hem de yazılım olarak kendimizi her zaman yenilemek zorundayız. Zaman beklemiyor ve zamanla yarışmak gerekiyor. Gelişen bilgisayar dünyasının gerisinde kalmak, piyasanın da gerisinde kalmak demek olur.

Kalite politikalarımız bunlarla sınırlı değil elbette. Uzun yıllar sektörde kalmayı ve inşaat ve montaj sigortaları dendiğinde müşterilerin ilk aklına gelen şirket olmayı hedefliyoruz. Bunu başarabilmek için de farklı bir çaba göstermek gerekiyor. Bu yüzden kaliteli olmak, sadece lafta kalacak bir olgu değildir. Gerçekten kaliteli hizmet vermek demektir.

Bu açıdan çalışanlarımıza ulaşılabilir hedefler koymak ve onları sürekli desteklemek, eğitim ihtiyaçlarını karşılamak, motivasyonlarına önem vermek kaliteli olmak adına önem verdiğimiz konulardır. Çalşılanlarımız memnun olduğu ölçüde müşterilerimiz de memnun olacaktır.

İnşaat ve montaj sigortaları konusunda ne zaman bir ihtiyacınız olursa, insaatsigortasi.com.tr web sitesinin deneyimli yöneticileri ve çalışanları her zaman yanınızda olacaktır.